Thajská masáž je součástí tradiční thajské medicíny.

Thajská masáž je součástí tradiční thajské medicíny. Je to procedura uvolňující celkové svalové napětí, zvyšující flexibilitu a ohebnost Vašeho těla a harmonizující tělo i ducha.

V Thajsku jsou tradiční masáže součástí všedního života a zdravého životního stylu. Je to nauka o neviditelných energetických drahách zvaných „seny“, vycházející z indické tradice a podobající se čínské akupresuře nebo japonskému shiatsu. Do thajského systému jsou zahrnuty také všechny čakry, hlavní centra energie v tradici jógy.

Technika masáže spočívá v promačkávání jednotlivých akupresurních bodů, ze kterých se následně může lépe uvolnit blokovaná energie. Dále je nutná znalost správné indikace, ve vyvíjení potřebného tlaku, natahování a protahování jednotlivých částí těla s využíváním prvků hatha jógy. Je vynikající jako prevence. Thajci věří, že jakýkoliv problém v našem těle, ať už se jedná o svalové blokády či vážnější orgánové poruchy, plyne ze špatného toku energie. Proto thajská masáž dokáže řešit mnohé zdravotní problémy a udržuje člověka v dobré kondici.

Thajská masáž je nejdůkladnější ze všech masáží. Zahrnuje fyzickou, duševní, emocionální a hlavně energetickou složku člověka. Pomocí ní dokáže masér uvolnit i nejhlubší bloky, způsobující bolest a ztuhlost svalů. Zlepšuje vylučování odpadních látek z těla, odstraňuje bolesti hlavy, zad, kloubů či páteře. Podporuje správný tok krve a lymfy. Kladně ovlivňuje naše psychické i emocionální ladění, odstraňuje stres, posiluje nervový systém. Harmonizuje tělo i ducha na základě vzájemného propojení mezi energiemi JING a JANG.

Vyváženost masáže je až pozoruhodná. Sestava začíná rytmickým houpavým pohybem, uvolňující prací na energetických liniích, pokračuje drobnými protaženími a vrcholí velkými jógovými ásanami, kterých netrénovaný člověk sám nedosáhne.