Je pro mne masáž vhodná?
Jsou vhodné pro ženy i muže různých věkových kategorií a některá masáž i pro děti. Vhodnou masáž si můžete vybrat dle své potřeby, u jednotlivých druhů masáží jsou vypsané indikace, tzn. kdy je dobré masáž aplikovat. Masáže jsou vhodné nejen pro ty, kteří mají ztuhlé svaly a klouby, namožená záda, bolesti v oblasti krční páteře, bolesti hlavy, psychické problémy, ale i pro všechny, kteří chtějí pouze relaxovat a odpočívat.
Je potřeba navštěvovat masáže pravidelně?
Opakovat masáže je důležité z hlediska prevence. Při bolestech některých částí těla dojde při první masáži k částečnému uvolnění, avšak nedojde zcela k odstranění bolesti. Problém s bolestí se po nějaké době může znovu dostavit. Proto je dobré po domluvě s masérem naplánovat sérii masáží a provádět je preventivně. Frekvence opakování masáží záleží na každém zákazníkovi, optimální je opakovat masáž zhruba jednou za dva až tři týdny.
Co jsou indikace a kontraindikace?
Indikace určují, kdy a při jakých obtížích je určitý druh masáže vhodný, u každé masáže najdete přehled indikací. Kontraindikace ukazují, kdy je určitý druh masáže nevhodný nebo zcela zakázaný, a to z důvodu zdravotního. Kontraindikace může být úplná nebo částečná, kdy se nemasírují určité části těla. Masáž má prospět, ne uškodit, proto si kontraindikace důkladně přečtěte a masáž případně odložte. Pokud přijdete na masáž, předpokládáme, že znáte svůj zdravotní stav.
Kdo na masáž nesmí?
Na masáž nesmíte v případě, že trpíte některým z následujících neduhů: horečka, nádory, hnisavé nemoci, kožní vyrážky, tuberkulóza, záněty (ledvin, dutiny břišní, žlučníku, žaludku a jiných orgánů), akutní kloubní záněty (příznaky zánětů kloubů jsou zarudlá kůže, omezená pohyblivost kloubu, teplo, citlivost, zduřelost), srdeční onemocnění
Jak se na masáž připravit?
Všeobecně řečeno, na masáž si nepotřebujete vzít nic. Vše potřebné je připraveno v našem studiu. Není potřeba žádná zvláštní příprava. Jezte nejvýše 1 hodinu před masáží, dobře se nalaďte a třeba si dejte sprchu (klidně u nás, ručník vám rádi půjčíme). A můžete vyrazit.
Co mám dělat, aby se efekt masáže co nejvíce projevil?
Po masáži pijte dostatek tekutin, nejlépe čistou vodu. Relaxujte a nechte vaše tělo, aby zapojilo své ozdravné mechanismy.